Türkiyenin bir numaralı hobi sitesi olan 10marifet.org ile tanışıklığımız 4 seneye dayanmakta. Yeni tanıyacaklar için biraz onlardan bahsedelim. Ev hanımlarının el emeği göz nuru olarak yaptıkları işlerin sergilendiği bir site olarak işe başlayıp daha sonrasında çektikleri ‘nasıl yapılır?’ videolarıyla birçok konuda bilgi sahibi olmamızı sağladılar. Bu çalışmalarla yeni tekniklerin öğrenilmesi ve ev hanımlarına kazanç yollarının açılması konusunda da öncü bir site haline geldiler.

On marifette Aylin Çevik Yalçınkaya ve ekibinin yüksek enerjisi projeler üretmeye devam ederken Beşiktaş Belediyesi ile ortak bir projede buluştular. El işi konusunda ders verebilecek gönüllüleri ve belediyeye ait yaşlılar evi sakinlerini bir araya getirdiler. Bu projede ardish.net olarak biz de yer aldık. 72-90 yaş aralığındaki hepsi kariyer sahibi emekli olan hanımlarımız çok yetenekliydiler. Aralarında ev ekonomisi öğretmenleri bile vardı. 8 yetenekli hanımla birlikte o gün keçeden deniz konulu rengarenk bardak altlıkları yaptık.

yasamevi6          yasamevi-bardakaltligi

Enerjileri, üretme istekleri ve hayata bakış açılarıyla örnek alınacak hanımlardı (gençler olarak onlardan öğreneceğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum). Bir şeyler üretiyor olmanın verdiği mutluluk yüzlerinden okunuyordu. Hele de bu yapılan el emeği ürünler bir hayır işi için değerlendirilecekse.

Şimdi ise bu hanımların yıl boyunca diğer gönüllü arkadaşlarımızla birlikte canla başla çalışıp yapmış oldukları el emeği ürünler KAÇUV (Kanserli çocuklara umut vakfı) yararına düzenlenecek kermeste sergilenecek. Bu vakıf, kanser hastalığına yakalanmış çocukların hayatını kolaylaştırıp güzelleştirmek, yaşam kalitelerini arttırmak, tedavileri için destek ve ortam sağlamak amacıyla çalışmalar yapan bir kuruluş.

Tüm geliri KAÇUV a bağışlanacak kermes 11-12 Haziran tarihlerinde (cumartesi – pazar) Ortaköy sahilde Entel Pazarı olarak bilinen alanda gerçekleşecek.

Biz annelerin en hassas olduğu konu çocuklarıdır. Çocuklar için bir şeyler yapabilmek, zor durumdaki çocuklara bir şekilde fayda, umut sağlayabilmek hepimizin dileği. Bu nedenle Ardish.net olarak ürünlerimizle bizde katkıda bulunacağız ve orada olacağız. Tüm hayırseverleri kermese bekleriz.

Daha detaylı bilgi için bize ya da 10marifet.org a ulaşabilirsiniz.

 

yasamevi2        yasamevi3

yasamevi-toplu-resim

Keyifle geçen dersimizin de olduğu Beşiktaş Belediyesi Yaşam Evi tanıtım filmini yayınlamaktan mutluluk duyuyoruz.

10marifet-kacuv

 

 

ardwpadmnn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir