Herkese Merhaba,
Blogumuza hoşgeldiniz. Sizlere öncelikle bu işlere nasıl başladığımı anlatmak istiyorum. 2008 yılıydı ve oğluma hamileydim. Biz kadınlar için bebek sahibi olmak dünyanın en güzel duygusudur. Hele bu bebek 7 sene sonra geliyorsa çok daha özeldi.
denizci
Bebeğimizin cinsiyetini öğrendikten sonra büyük bir heyecanla odasını hazırlamaya koyulduk. Badana boya derken karyola ve dolabı da gelince hersey bir çırpıda halloldu. Küçük denizcimizin odası artık hazırdı. Yelkenli şeklindeki kırmızı yastıkları ve bordürleri de eklenince sıra oyuncaklara gelmişti. Konsepte uygun nasil bir oyuncak bulurum diye düşünüyordum. Bu oyuncak aynı zamanda sağlıklı da olmalıydı. Annem bir konuşmamızda “Biz kendimiz örerdik” deyince biraz nostalji yapip kendim örmeye karar verdim. Pamuklu bir ip alarak işe başladım. Ama elimde ne bir örnek ne de bir şablon vardı. Deneme yanılma yöntemiyle denizci bebeğimi ördüm. Annem ona bir pantalon dikti. Sonradan bere ve fularını da ekleyince bayağı bayağı denizciye benzedi. Bebek ziyaretine gelenler denizci bebeğimi çok beğendiler.
Önceleri bu işin özel bir adının olduğunu bilmiyordum. Daha sonra internetten araştırma yapınca yurtdışında amiguruminin çok ilerlemiş olduğunu gördüm.
Malum bebek doğunca bir süre ara vermek zorunda kaldım. Tekrar amigurumi örmeye başladığımda ise fikirler fikirleri doğurdu. Bir sürü şey ördüm. Balıklar, çıngıraklar daha neler neler…

Amigurumi ürünlerime online mağazamdan ulaşabilirsiniz. http://ardish.net/urun-kategori/orguoyuncaklar/

ardwpadmnn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir